About me / News

Welcome to the exciting world of blacksmithing

I started my journey to become an artisan in 2008, after successfully finishing my studies. My passion stems from my ancestors, who were also blacksmiths. In my work, I focus primarily on quality and originality. Everything I make is hand forged, without using half-products. Besides using the traditional forging methods, I constantly search for new approaches and techniques.News about me and my work can be found on this page. 

Exhibitions:

21 grams - Parkgallery Galanta (2023), more information here 

Iron - Metamorphosis - Shape - Technologický inkubátor Sládkovičovo (2022), more information here

Podoby kovu - Vlastivedné múzeum Galanta (2021), more information here

Awards:

Luxembourg Art Prize 2022 - more information here

Luxembourg Art Prize 2023 - more information here

For news click here

Dostal som milú objednávku - vytvoriť jedinečný darček k okrúhlemu jubileu. Na začiatku zákazník presne ani nevedel, čo by bol ten najvhodnejší darček, no po pár minútach rozhovoru bolo rozhodnuté: bude to strom života. Sedem koreňov ako aj sedem hlavných konárov sú symbolmi jednej dekády v živote človeka. Darček ale musel byť jedinečný a tak sa...

V rámci podujatia "Oslavy folklóru" som 21. 8. 2021 dostal možnosť prezentovať kováčstvo v areáli Dôstojníckeho pavilónu v Komárne. Deti si mohli vyrobiť podkovičku pre šťastie, železného anjela, alebo železné srdce.

V rámci podujatia "Kultúra spája" som dňa 13. 8. 2021 dostal možnosť prezentovať svoje remeslo v nádhernom prostredí - v Galantskom mestskom parku pri neogotickom kaštieli. Na podujatí som do tajov remesla dokonca mohol zasvätiť aj súčasného premiéra Eduarda Hegera a predsedu TTSK Jozefa Viskupiča.

Od môjho dobrého priateľa Ivana Šarközyho som dostal pozvanie na XVI. Európske rómske kováčske sympózium, ktoré sa konalo 24. 7. 2021 v Dunajskej Lužnej. Nezabudnuteľná atmosféra, dokonalá organizácia a hlavne láskaví ľudia - kováči. Určite sa zúčastním aj nabudúce.

V rámci výstavy "Podoby kovu", ktorá sa koná vo Vlastivednom múzeu v Galante som na prezentáciu svojich diel dostal priestor aj ja. Výstava potrvá do 31. 08. 2021