O mne / Novinky

Vitajte vo svete skutočného kováčstva

Remeslu som sa začal venovať v roku 2008, po úspešnom ukončení štúdia na vysokej škole. Vlohy k remeslu som asi zdedil po predkoch - tiež kováčoch. Pri práci kladiem dôraz predovšetkým na kvalitu a originalitu. Všetky výrobky sú ručne kované, bez použitia polotovarov. Neustále hľadám nové možnosti obrábania železa a preto, popri tradičných kováčskych postupoch používam aj nové, moderné technologické postupy. 

Výstavy: 

21 grams - Parkgallery Galanta (2023) - viac info tu. 

Iron - Metamorphosis - Shape - Technologický inkubátor Sládkovičovo (2022) - viac info tu.

Podoby kovu - Vlastivedné múzeum Galanta (2021) - viac info tu.

Ocenenia:

Luxemborurg Art Prize 2022 - viac info tu.

Nižšie nájdete sekciu, kde Vás budem priebežne informovať o novinkách.

Nechám to na teba... - povedal mi p. Oros Vince, keď som sa ho spýtal, ako by mali vyzerať kované mreže, ktoré budú chrániť jeho najnovšie dielo - drevenú sochu Panny Márie. Veru, zapotil som sa (a to doslova ). Precvičil som si snáď všetky kováčske postupy, ktoré poznám. Unavil som sa ako málokedy predtým, lebo to bol taký...

21 gramov. Váha piatich niklákov, váha jedného kolibríka. Vo chvíli našej smrti vraj budeme ľahší o 21 gramov... Touto cestou Vás srdečne pozývam na výstavu 21 gramov. Vernisáž: 2. Novembra so začiatkom od 18:00 v Parkgallery v Galante.

Som vždy neskutočne poctený, keď ma zákazníci oslovia, aby som svojou tvorbou doplnil pomník/hrobové miesto. Najnovšie vznikol tento kovaný kríž s kovaným Korpusom. Celková výška 72 cm.

Ešte aj dnes, skoro po 15 rokoch som vždy hlboko poctený, ak ma zavolajú spraviť ukážku remesla. Dovolím si tvrdiť, že za ten čas som sa zaoberal s niekoľko tisíc deťmi, vyrobili sme kopu rôznych vecí, ale stále ma to baví. Dnes som bol na návšteve v obci Keť. Malebná obec pri Želiezovciach s niečo vyše 500 obyvateľmi, s...

Od organizátorov som dostal pozvanie na 3. Levanduľový festival, ktorý sa bude konať 15. júla so začiatkom od 10:00 v Trsticiach. V rámci podujatia si budete môcť vyskúšať tradičné kováčstvo a okrem zážitku si so sebou odniesť podkovičku, kované srdiečko, alebo kovaného anjela.

Vážení zákazníci! Dnes sa môj e-shop rozrástol hneď o dva nové kúsky. Konkrétne o Kovaný zvon - Rustikal (viac info tu) a o jedno nové Kované srdce - Rustikal (viac info tu). Áno, v obidvoch prípadoch som výrobkom dal rovnaké meno. Myslím si, že názov právom vystihuje plasticitu železa, ktorú sa mi podarilo znázorniť.

Nikdy ťa neopustím, vždy ťa budem milovať . Mamičky, babky, prababky: ďakujeme.