O mne / Novinky

Vitajte vo svete skutočného kováčstva

Remeslu som sa začal venovať v roku 2008, po úspešnom ukončení štúdia na vysokej škole. Vlohy k remeslu som asi zdedil po predkoch - tiež kováčoch. Pri práci kladiem dôraz predovšetkým na kvalitu a originalitu. Všetky výrobky sú ručne kované, bez použitia polotovarov. Neustále hľadám nové možnosti obrábania železa a preto, popri tradičných kováčskych postupoch používam aj nové, moderné technologické postupy. 

Výstavy: 

21 grams - Parkgallery Galanta (2023) - viac info tu. 

Iron - Metamorphosis - Shape - Technologický inkubátor Sládkovičovo (2022) - viac info tu.

Podoby kovu - Vlastivedné múzeum Galanta (2021) - viac info tu.

Ocenenia:

Luxembourg Art Prize 2022 - viac info tu.

Luxembourg Art Prize 2023 - viac info tu.

Nižšie nájdete sekciu, kde Vás budem priebežne informovať o novinkách.

Prečítajte si ako prvý, čo je nové, prihláste sa k odberu noviniek

" Nežijeme v temnom stredoveku, a doba secesie je tiež za nami. Može sa nám páčiť prebíjaná mreža, aj akantové listy no otázka je, či dizajnovo obstoja aj v XXI. storočí."

Vážení zákazníci, priatelia, sledovatelia! Touto cestou by som sa Vám chcel ešte raz poďakovať za dôveru, ktorú ste do mňa vložili v roku 2023. Som vyslovene vďačný, že som mohol robiť na projektoch, ktoré ma po odbornej stránke neustále posúvali dopredu. Ďakujem každému, kto ma na jarmokoch poctil kúpou nejakej drobnosti, alebo sa zastavil aspoň...

V roku 2023 som sa so svojimi kovanými plastikami opäť zapojil do medzinárodnej súťaže Luxembourg Art Prize 2023. Bolo niekoľko kategórií od fotografie po maľbu, až po sochárstvo. Do poslednej som sa so svojimi kovanými plastikami zapojil aj ja. Moju tvorbu medzinárodná porota vyhodnotila ako celkovo zaujímavú, o čom svedčí aj toto osvedčenie.

Vážení zákazníci. Aby ten Rudolf (a aj ja :-) ) sme stihli všetko na čas, touto formou by som si Vás dovolil požiadať, aby ste svoje objednávky z e-shopu realizovali čím skôr. Balíky posielam do 15. 12. 2023. Po tomto termíne bude možný už len osobný odber. Ďakujem za pochopenie.

Nechám to na teba... - povedal mi p. Oros Vince, keď som sa ho spýtal, ako by mali vyzerať kované mreže, ktoré budú chrániť jeho najnovšie dielo - drevenú sochu Panny Márie. Veru, zapotil som sa (a to doslova ). Precvičil som si snáď všetky kováčske postupy, ktoré poznám. Unavil som sa ako málokedy predtým, lebo to bol taký...