O mne / Novinky

Vitajte vo svete skutočného kováčstva

Remeslu som sa začal venovať v roku 2008, po úspešnom ukončení štúdia na vysokej škole. Vlohy k remeslu som asi zdedil po predkoch - tiež kováčoch. Pri práci kladiem dôraz predovšetkým na kvalitu a originalitu. Všetky výrobky sú ručne kované, bez použitia polotovarov. Neustále hľadám nové možnosti obrábania železa a preto, popri tradičných kováčskych postupoch používam aj nové, moderné technologické postupy. 

Výstavy: 

Iron - Metamorphosis - Shape - Technologický inkubátor Sládkovičovo (2022) - viac info tu.

Podoby kovu - Vlastivedné múzeum Galanta (2021) - viac info tu.

Ocenenia:

Luxemborurg Art Prize 2022 - viac info tu.

Nižšie nájdete sekciu, kde Vás budem priebežne informovať o novinkách.

Nikdy ťa neopustím, vždy ťa budem milovať . Mamičky, babky, prababky: ďakujeme.

V roku 2022 som sa so svojimi kovanými plastikami zapojil do medzinárodnej súťaže Luxembourg Art Prize 2022. Bolo niekoľko kategórií od fotografie po maľbu, až po sochárstvo. Do poslednej som sa so svojimi kovanými sochami zapojil aj ja. Moju tvorbu medzinárodná porota vyhodnotila ako celkovo zaujímavú, o čom svedčí aj toto osvedčenie.

Hovorí vám niečo meno Lehoczky János? Asi nie. Priznám sa, že jeho diela som aj ja spoznal asi len pred 2 rokmi, no jeho tvorbu som bližšie začal študovať len pred pár mesiacmi.

Predsavzatia nemám rád - lebo ich väčšinou nedodržiavam 🙂. No teraz spravím výnimku. V roku 2023 budem viac kresliť. Je to pre mňa forma relaxu. Podstránku "Grafický návrh" budem vždy aktualizovať o nové typy kovaných brán, oplotení, alebo zábradlí. Úplne nové, ako aj staršie návrhy knájdete kliknutím na odkaz tu . No a aby som nezabudol: PF 2023!...

Novozvolený primátor Sládkovičova ma oslovil s požiadavkou, aby sme vymysleli darček pre odchádzajúceho pána primátora. 20 rokov je 20 rokov, či sa to niekomu páči, alebo nie. Nakoniec vznikol tento "železný obraz". Bolo mi cťou vytvoriť niečo originálne a hlboko si cením dôveru, ktorá mi bola prejavená. Ďakujem.

Prednedávnom som bol oslovený členom prezídia Komory veterinárnych lekárov Slovenskej republiky, aby som vytvoril cenu, ktorá by sa každoročne udeľovala tým najlepším veterinárom. Napriek tomu, že nakoniec bol vybraný iný návrh myslím si, že zadanie som zvládol. Bolo to príjemné spestrenie a zaujímavá skúsenosť.

V rámci podujatia "Deň rodiny" som 24. 9. 2022 navštívil Maďarské mesto Komárom. Privítali ma milí ľudia a pekné, udržiavané hospodárstvo. Ďakujem za pozvanie.

S veľkou radosťou vám oznamujem, že od zajtra 13. 9. 2022 až do 28. 10. 2022 v rámci výstavy Iron - Metamorphosis - Shape si môžete pozrieť moje diela v TI Inovatech v Sládkovičove.